Bekir Bozdağ, İzol Katliamı Davasında 4 kez müebbet ceza alan Cihan İzol ile oruç açtı

Eski Adalet Bakanı ve TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ'ın, İzol Katliamı Davasında 4 kez müebbet hapis cezası alan Cihan İzol ile birlikte oruç açtığı fotoğraf gündem oldu.

  • ü
  • 29 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesinde 2019 yılında İzol ailesi arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle olduğu belirtilen çatışmada 4 kişinin ölümüne neden olduğu için yargılanan ve 4 kez müebbet hapis cezası alan Cihan İzol, eski Adalet Bakanı ve TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ’ın seçim çalışmasına katıldı.

Gazete Pencere’den Tolga Balcı’nın haberine göre; eski Adalet Bakanı ve TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sahaya inip AKP adayı Ali Murat Bucak’a destek için Grand Siverek Düğün Salonu’nda 24 Mart’ta düzenlenen iftar programına katıldı.

Bozdağ, burada Ali Murat Bucak için oy isterken iftar programına katılanlar ise dikkat çekti.

Bozdağ ile aynı masada 2019 yılında 4 kişinin ölümüne neden olan olayın içinde yer alan ve yargılandığı mahkemede 4 kez müebbet hapis cezası alan Cihan İzol yer aldı.

YAN YANA FOTOĞRAF VERDİLER

İftar için hazırlanan masada Bozdağ’ın hemen yanına oturan Cihan İzol fotoğraf karelerinde de yer aldı. Öte yandan masada adı Şenyaşarlar Katliamı’na karışan AKP MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız da bulundu.

‘TASARLAYARAK ADAM ÖLDÜRME’ SUÇUNDAN CEZA ALDI

2019 yılında Şanlurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesi’nde düzenlenen silahlı saldırıda Hakkı İzol ve eşi Zozan İzol ile Meral İzol ve oğlu Mustafa Serdar İzol öldürüldü.

Silahlı saldırıda bulunan, Cemal İzol ve Cihan İzol eski AKP Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol’un kardeşi.

Cihan İzol, olay sonrası “tasarlayarak adam öldürme” ve “tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs” suçlamalarıyla yargılandığı davada dörder kez müebbet hapis cezası aldı. Ancak davanın görüldüğü Aksaray 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Cihan İzol hakkında tutuklama kararı çıkarmadı.

Saldırının 2003 yılında yaşanan bir cinayet ve devamında yaşanan arazi anlaşmazlığı meselesiyle ilgili olduğu belirtilmişti. Hayatını kaybeden Zozan ve Hakkı İzol’un çocukları saldırı anını telefon kameralarıyla videoya çektiler. Bu görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu. 5 yıldır devam eden davada sorumlular hala cezalandırılmış değil.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com