Bakanlara ‘İsrail ile ticareti kesin’ dediler, gözaltına alındılar

Bursa'da bir etkinliğe katılan Çevre Şehirlik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile eski Bakan Mustafa Varank, vatandaşlar tarafından protesto edildi. "İsrail'le ticareti kesin" diyerek tepki gösteren 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

  • ü
  • 09 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa’da gerçekleşen bir etkinlik sırasında İsrail ile devam eden ticari ilişkileri nedeniyle protesto edildi. İsrail’le ticaretin neden devam ettiğini soran 3 kişi gözaltına alındı.

Olay, Soğanlı Millet Bahçesi’nin açılış töreninde yaşanırken ve İsrail’le devam eden ilişkiler sebebiyle iktidarı protesto eden bir vatandaşın sert sözleriyle başladı. Protestoyu gerçekleştiren vatandaş, bakanlara dönerek, “İsrail ile ticaretin kesilmesini istiyoruz. İsrail’le yapılan ticaretten utanç duyuyoruz. Hükümet bu halkın sesine kulak versin. İsrail’le ticaret Filistin’e ihanettir. İsrail’le olan ticareti kınıyoruz, lanetliyoruz. Yeter bu kadar altıncı aydayız. 31 Mart’tan sonra, ‘Filistin’e şöyle, böyle yardım edeceğiz’ diyorsunuz. Utanç duyuyoruz sizin bu tavrınızdan. Türk halkı olarak utanıyoruz” şeklinde sert ifadeler kullandı.

BAKANLAR CEVAP VERMEDİ

Bakanlar, protestoya cevap vermek yerine sessiz kalmayı tercih ederek olay yerinden uzaklaşmaya çalıştılar. Ancak protesto eden vatandaşın sözleri etraftakilerin dikkatini çekti ve olay kısa sürede yayıldı.

Protestonun ardından konuşan diğer vatandaşlar da aynı şekilde eleştirilerini dile getirdi. Vatandaşlar, aynı şekilde İsrail ile devam eden ticari ilişkilerin sonlandırılması gerektiğini ve iktidarın bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini ifade ettiler.

3 KİŞİYE GÖZALTI

Olayın ardından 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com