Bakan Koca açıkladı: Yan dala başlayanın mecburi hizmeti kaldırılcak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yan dal mecburi hizmeti ile ilgili düzenlemeye değinerek, "Yapmak istediğimiz düzenlemeyle yandal uzmanlığını, ana dal uzmanlığından sonra kazandıktan itibaren hemen başlayabilecekler. Başladıktan sonrası için kalan mecburi hizmeti de kaldırmış oluyoruz. Yani sorumlu kılmıyoruz" dedi.

  • ü
  • 17 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün Sultangazi’de bir dizi programa katıldı. Bakan Koca öğle namazının ardından esnaf ziyaretlerinde bulundu. Koca, daha sonra Sultangazi Belediyesi’nin Sezai Karakoç Gençlik Spor ve Engelliler Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılış programının ardından Fahrettin Koca Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek bina Onkoloji Tanı ve Tedavi Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu. Bakan Koca’ya incelemeler sırasında Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ve partililer eşlik etti.

‘YAN DAL UZMANLIK İÇİN ZORUNLU OLAN MECBURİ HİZMET KALDIRILACAK’

Yan dal mecburi hizmetle ilgili yapılacak düzenlemeyi aktaran Koca, “Yan dalla ilgili mecburi hizmet konusunda şöyle bir düzenlemeyi planlıyoruz. Yan dal uzmanlığıyla ilgili özellikle ana dal uzmanlığından sonra, yan dal uzmanlığını kazanınca hemen başlayabilmeyi, devamında olan mecburi hizmetle ilgili sorumluluk taşımamayı, kalan mecburi hizmetin olmadığı ve bu mecburi hizmetin kaldırıldığı bir düzenleme meclis açıldığında gündeme gelmiş olur. Özetle şu an yan dal uzmanlığı kazandıktan sonra mecburi hizmetin yarısını tamamlayınca başlayabiliyorsunuz. Yapmak istediğimiz düzenlemeyle yan dal uzmanlığını, ana dal uzmanlığından sonra kazandıktan itibaren hemen başlayabilecekler. Başladıktan sonrası için kalan mecburi hizmeti de kaldırmış oluyoruz. Yani sorumlu kılmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com