Ayşe Ateş: ‘Tehdit ediliyorum, ‘Kırmızı Pazartesi’ yaşanmasın’

Sinan Ateş'in eşi Ayşe, Burak Bekiroğlu tarafından tehdit edildiğini belirterek, İçişleri ve Adalet Bakanına çağrıda bulunarak, "Bu ülkede ikinci bir 'Kırmızı Pazartesi' yaşanmasına izin vermeyin. Çocuklarımı yetim bırakmayın"dedi.

  • ü
  • 19 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, sosyal medya üzerinden Burak Bekiroğlu tarafından tehdit edildiğini söyledi. Öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, “Bu ülkede ikinci bir ‘Kırmızı Pazartesi’ yaşanmasına izin vermeyin. Çocuklarımı yetim bırakmayın” dedi.

Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya seslendi.

“Sinan Ateş için işlettikleri süreci benim için de işletiyorlar” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunduğunu anımsatan Ateş, “Bu çağrımın ardından devletimiz bana iki yakın silahlı koruma verdi. Beni ve kızlarımı kabul ettiği sırada Sayın Cumhurbaşkanımıza, her ne kadar koruma polisi verilmiş olsa da bu şahısların devletin polisine namlu doğrultmayacaklarından emin olmadığımı, korktuğumu ifade ettim” dedi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

‘CİNAYETİN EMRİNİ KİMLERİN VERDİĞİNİ TEK TEK SAYDIM’

Burak Bekiroğlu isimli şahsın kamuoyuna, Ankara’nın göbeğinde güpegündüz işlenen cinayetin emrini kimlerin verdiğini isim isim saydığını kaydeden Ateş, şu ifadeleri kullandı:

“Beni hedef göstererek tehdit içerikli açıklamalarda bulunuyor. Benim ve eşim Sinan Ateş’in FETÖ’cü olduğu iftirasını atıyor. Eşim Sinan Ateş’in daha önce cinayete azmettirdiği iftirasına ilişkin imalarda bulunuyor. Neden bu paylaşımları ihbar kabul edilip ifadeye çağrılmıyor, neden elindeki bilgi ve belgeler istenmiyor, tanık statüsünde dinlenmiyor?

Sayın Cumhurbaşkanı’mıza da ifade ettiğim gibi: ‘Biz bu devlete hizmet etmiş iki namuslu, şerefli, vatansever devlet memuruyuz. Bizim alnımız ak, yüzümü pak. Devletimize sadakatimiz sonsuz ve sorgusuz. Gerekli görülüyorsa hem katledilen eşim Sinan Ateş hakkında hem de benim hakkımda güvenlik soruşturması yapılsın. Gerçekler ortaya çıksın.’

‘İTİBARSIZLAŞTIRMA, TEHDİT VE ARDINDAN SOKAK ORTASINDA İNFAZ’

Sayın Bakanlarım tekrar tekrar dikkatinize sunuyorum:

İki buçuk yıl evvel bu süreci, katledilen eşim Sinan Ateş için de başlattılar: FETÖ’cü iftiralarıyla itibarsızlaştırma, sosyal medyadan açık tehdit ve ardından sokak ortasında, güpegündüz suikast!

Sayın Bakanlarım,

Geleni görmüyor musunuz? Bunlar ne güvenlik güçlerinden ne de adaletten korkuyor. Yazdıklarını ihbar kabul edin. Çağırın, dinleyin, iddialarının ispatını isteyin. Eğer elinde benimle, Sinan’la, bu suikastla alakalı ortaya attığı iddialara ilişkin en ufak bir kanıt varsa ortaya koysun. Yoksa da hukuken gereği neyse o yapılsın.

İmalı paylaşımlardan, hakaretlerden, iftiralardan yorulduk, tükendik!

Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık!

Artık bunlara “Dur!” deyin.

Size yalvarıyorum:

Bu ülkede ikinci bir ‘Kırmızı Pazartesi’ yaşanmasına izin vermeyin. Çocuklarımı yetim bırakmayın.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com