Ayhan Bora Kaplan’a baskı artıyor: İşletmelerine ‘sigortasız işçi’ çalıştırmaktan ceza yazıldı

Ayhan Bora Kaplan'ın sahibi olduğu işletmelere Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 'sigortasız işçi' çalıştırmaktan işlem yapıldı.

  • ü
  • 17 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Ankara’da suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanan Ayhan Bora Kaplan’a ait olduğu bilinen iş yerlerinde yapılan denetimlerde, sigortasız personel çalıştırdıkları gerekçesiyle işlem yapıldı.

Polis birimleri bir süredir Kaplan’ın gerek sahibi olduğu gerekse ortaklığını bulunduğu eğlence merkezleri ile restoranlara yönelik denetimlerini yoğunlaştırdı.

T24’de yer alan habere göre, Ankara Emniyeti’nde oluşturulan resmi ve sivil polis ekipleri, Kaplan’la bağlantısı olduğu değerlendirilen Trend, Albüm, Haaz, Öküz, Three, Tezgah, Klarnet, Bohem ve Alaçatı Kafası adlı işyerlerinde denetleme ve aramalar yaptı.

Önceki hafta gerçekleştirilen denetimlerde, ateşli silah başta olmak üzere suç aletleri bulunamadı. Ancak iş yerlerinde tespit edilen idari eksiklikler ve sorunlar nedeniyle idari işlemler uygulandı.

Bu çerçevede, Trend’de 2, Haaz’da 2, Albüm’de 1, Öküz’de 6, Three’de 3 ve Klarnet’te bir personelin sigortasız çalıştırıldığı belirlendi.

İş yerlerine, SGK mevzuatının yanı sıra 9207 sayılı İşyeri Açma Yönetmeliği ve 4201 sayılı Tütün Ürünlerinin Kullanılması hakkındaki yasa uyarınca da idari ceza işlemi yapıldı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com