Anket sonucu şaşırttı: Vatandaş erken seçim istiyor mu?

Son günlerde sık sık gündeme gelen "erken seçim" konusu bu kez vatandaşa soruldu. ASAL Araştırma tarafından vatandaşlara, "Sizce erken seçim olmalı mı?" sorusu yöneltildi. Çıkan sonuç ise dikkat çekti.

  • ü
  • 11 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, “Böyle giderse erken seçimi millet ister, önünde kimse duramaz” sözleri gündem oldu. ASAL Araştırma şirketi ise mayıs araştırmasında seçmene sorduğu “Sizce erken seçim olmalı mı?” anketinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

ASAL Araştırma “Türkiye Siyasi Gündem Mayıs 2024 Araştırması”nı yayımladı. 24-28 Mayıs 2024 tarihleri arasında 2 bin kişiyle yapılan ankette seçmene, “Sizce erken seçim olmalı mı?” sorusu yöneltildi.

SEÇMENİN YÜZDE 68’İ ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR

Ankete katılanların yüzde 68.3’ü bu soruya “Hayır, erken seçim istemiyoruz” yanıtını verdi.

“Erken seçim istiyoruz” diyenlerin oranı yüzde 20.9 iken, “Fikrim yok/Cevap yok” yanıtını verenlerin oranı ise yüzde 10.8 çıktı.

CHP Lideri Özgür Özel daha önce erken seçime dair konuşmuş ve “31 Mart’ı bahane edip ‘haydi hemen sandık’ demem. Ama böyle giderse erken seçimi millet ister, önünde kimse duramaz. Bu kadar net” ifadelerini kullanmıştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com