Ankara-Yunanistan-Kosova hattında Ülkü Ocakları kavgası: ‘Eğer bir gün biz konuşursak…’ tehdidi

Ülkü Ocakları'nda istifasının ardından imalı açıklamalar yapan Ankara İl Başkan Yardımcısı Zeki Berkay Albayrak ve Sinan Ateş suikastı sanığı eski MHP milletvekili Olcay Kılavuz'un başrolünde olduğu dikkat çekici bir kavga yaşanıyor. Yurt dışına çıkan Albayrak, 'konuşma' tehdidinde bulununca Kılavuz, kendisini Kosova'da ziyaret etti.

  • ü
  • 15 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Ülkü Ocakları’ndan istifa ettikten sonra yurt dışına çıkan ve ‘konuşursam’ tehdidinde bulunan Zeki Berkay Albayrak, Sinan Ateş cinayeti sanığı Olcay Kılavuz tarafından ziyaret edildi.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da suikast sonucu öldürülmesinin üzerinden tam bir yıl geçti, tartışma bitmedi.

Gazeteci Barış Terkoğlu, Ülkü Ocakları Ankara İl Başkan Yardımcısı Zeki Berkay Albayrak’ın istifasıyla başlayan, Sinan Ateş cinayeti şüphelisi eski MHP milletvekili Olcay Kılavuz’un da içinde olduğu Ankara-Yunanistan-Kosova hattında yaşanan kavgayı yazdı.

“Birileri tarafından hain ilan edildiğini” söyleyen Albayrak’ın istifasının ardından imalı açıklamalar yapıp yurtdışına çıktığını belirten Terkoğlu, Olcay Yılavuz’un Kosova’da Albayrak’la buluştuğunu yazdı.

Terkoğlu’nun Sinan Ateş Suikastıyla bağlantılı olduğunu belirttiği olaylara ilişkin sosyal medya hesabından şu paylaşımları yaptı:

“Ülkü Ocakları’nda ilginç şeyler oluyor.

Sinan Ateş cinayeti başta olmak üzere Ankara’daki sıradışı olaylarda Ülkü Ocakları çok tartışıldı. Bazı isimleri gözaltına alındı, tutuklandı.

Geçen günlerde Ankara Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Zeki Berkay Albayrak istifa etti. İstifanın Sinan Ateş cinayeti sonrası yaşanan tartışmalarla ilgili olduğu konuşuluyordu. Albayrak bir yerlere mesaj veren imalı açıklamalar yapıyordu.

TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA YAYINLADI

Derken… Albayrak yurtdışına çıktı. 5 gün önce Yunanistan’dan paylaşım yaptı. Daha da garip bir şey oldu. Birileri tarafından ‘hain’ ilan edildiğini söyleyen Albayrak, önceki gün, ‘abilerine’ tehdit gibi bir açıklama yayınladı. Şu ifadeleri kullandı: ‘Bazı isimlerin abimiz kardeşimiz olması kimseye prim vermez. Eğer birgün biz konuşursak hiç kimse rahat oturamaz.’

KILAVUZ, KOSOVA’DA ZİYARET ETTİ

Sonra… Sinan Ateş cinayeti şüphelisi eski MHP milletvekili Olcay Kılavuz da yurtdışına çıktı. Kosova’da Albayrak ile buluştu.

Bugün, birkaç saat önce, Albayrak, Olcay Kılavuz ile ‘sorun tatlıya bağlanmış gibi’ kolkola fotoğraf paylaştı. Paylaşımda Albayrak, Kılavuz için ‘abim’ ifadesini kullandı.

Albayrak, sorun yaşadığı abileri hakkında acaba ne anlatacaktı? Neden yurtdışına gitti? Tehdit içerikli açıklamanın ardından Olcay Kılavuz neden hemen yanına gitti? Anlatmaya başlasa kimler yerinde oturamayacaktı? Umarım birgün anlatır.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com