Ambulansın önünü motosikletle kesen şüpheli tutuklandı

Kadıköy'de ambulansı durdurarak içerisinde hasta kontrolü yapan iki kişiden biri tutuklandı, diğer adli kontrolle serbest bırakıldı.

  • ü
  • 13 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Kadıköy’de siren çalarak acil hasta nakli yapan ambulansın önünü kesip durduran motosikletteki iki kişi, “Ambulansın içinde hasta olduğuna inanmıyoruz” diyerek nakil olan hastayı görmek istedi. Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü kapıyı açarak hastayı trafik magandalarına göstermek zorunda kaldı. Ambulans şoförü o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Yapılan çalışmalar sonucu kimlikleri tespit edilen E.B. ve M.T yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından M.T. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, E.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BAKAN YERLİKAYA PAYLAŞTI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan incelemede hasta taşıyan bu ambulansımızın önüne geçen şahısların E.B. ve M. T olduğu tespit edilmiş ve şüpheliler yakalanmıştır. Trafikte geçiş üstünlüğü olan, can taşıyan ve zamanla yarışan ambulansları engellemeye çalışan olursa, onları yakalayıp adalete teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

1 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.T. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, E.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com