‘Ali Koç kararını verdi’ iddiası: Başkan adayı olacak mı?

Aylar önce yeniden adaylığı düşünmediğini açıklayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un seçim öncesinde kararını değiştirdiği öne sürüldü.

  • ü
  • 10 Mayıs 2024
  • ü
  • Gündem

Daha önce, haziran ayında yapılması planlanan seçimli genel kurulda yeniden aday olmayacağını açıklayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kararını değiştirdiği iddia edildi.

Haber Global Spor Müdürü Sercan Hamzaoğlu’nun haberine göre; son dönemde kulübün kötü gidişinden sorumlu tutulan ve eleştirilerin odağında olan Koç yeniden aday olmaya karar verdi.

21 Nisan’da Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nın şampiyonluğu sonrasında açıklama yapan Ali Koç, yeniden aday olup olmayacağı sorusuna “Ne yapıp yapmayacağımı yakında açıklayacağım” yanıtını vermişti.

DERNEKLER “İMZALI” BEYANNAME GÖNDERME BAŞLADI

Öte yandan gazeteci Yağız Sabuncuoğlu ise Koç’un adaylığı için “Ali Koç seçimde ‘resmen’ aday olursa yeni dönemde yönetim kurulunda önemli değişikliklere gidecek. Yönetimde yer alan bazı isimlere şimdiden yeni dönemde olmayacağı söylendi” iddiasında bulundu.

Sabuncuoğlu, bazı Fenerbahçe dernekleri ve kongre üyeleri, Ali Koç’un yeniden aday olması için noter huzurunda kulübe imzalı ‘Beyanname’ göndermeye başladığını da aktardı.

SADETTİN SARAN “KARARINI VER” DİYEREK SÜRE VERMİŞTİ

İş insanı Saadettin Saran da Ali Koç’un yeniden aday olması durumunda aday olmayacağını belirtip kararını açıklamasını istemiş ve “Ali Koç’un aday olup olmama konusunda irade koymaması, hazırlıklarımızı zora soktu” demişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com