Akşener’den Erdoğan’a: 31 Mart’a kadar bunları yap, oylar senin olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emeklilere bayram ikramiyesi olarak 7 bin lira ve 10 bin lira zam önerdi, en düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyinde olmasını talep etti. Erdoğan’a seslenen Akşener, “31 Mart'a kadar bunları yap; oylar senin olsun” dedi.

  • ü
  • 16 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Akşener, Sinan Ateş'in annesini ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Emeklilere bayramda 7 bin lira ikramiye ve bütün emeklilere 10 bin lira zam vermen gerekiyor. En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerekiyor. 31 Mart’a kadar bunları yap; oylar senin olsun” dedi.

Meral Akşener, yerel seçim öncesi Orhangazi ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Akşener’e, partisinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selçuk Türkoğlu ile Orhangazi İlçe Belediye Başkan adayı İsmail Kaya da eşlik etti. Daha sonra vatandaşlara seslenen Akşener, öğretmen ile emeklilerin sesi olduğunu söyledi.

‘100 BİN ÖĞRETMENİN TAYİNİNİ YAPIN’

Seçimlere 16 gün kaldığını belirten Akşener, “Buradan Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Emeklilere bayramda 7 bin lira ikramiye ve bütün emeklilere 10 bin lira zam vermen gerekiyor. Son olarak en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerekiyor. 31 Mart’a kadar bunları yap; oylar senin olsun” dedi. Atanamayan öğretmenlere ilişkin de Akşener, “Atanamayan öğretmen ve gençlerimiz için mülakatı kaldıracaktınız. Cumhuriyetin yüzüncü yılında 100 bin öğretmenin tayinini hemen yapın. Atanamamış öğretmenlerin oyu senin olsun” diye konuştu.

SİNAN ATEŞ’İN ANNESİNİ ZİYARET ETTİ

Akşener, Ankara’da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in evine taziye ziyaretine bulundu. Akşener, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Musa Ateş için taziye dileklerimizi ilettik. Ateş ailesinin beklediği adaletin sağlanması için her zaman yanlarında olacağız… “dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com