Akşener, Yavaş’ı hedef aldı: CHP’nin kölesi oldu

İYİ Parti lideri Meral Akşener, milletvekilleri ve belediye başkan adaylarının katıldığı iftar programında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Mansur Yavaş'ı hedef aldı. Partisinin Ankara teşkilatından çok sayıda kişinin ayrılmasından Yavaş'ı sorumlu tutan Akşener, " Mansur Yavaş, artık CHP Genel Merkezi'nin ev kölesi olmuştur."dedi.

  • ü
  • 28 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

İYİ Parti lideri Meral Akşener, seçimlere hür girme kararı aldıktan sonra Antalya’daki, İstanbul’daki belediye meclis üyelerinin istifa ettirildiğine işaret ederek, “Pazarlıkların en çirkini oldu biliyor musunuz, burada, Ankara’da oldu. Partimizden istifa ettirdiği il, ilçe başkanlarının, Ankara teşkilat mensuplarımızın kendisiyle çalıştığını söyledi. Mansur Yavaş, artık CHP Genel Merkezi’nin ev kölesi olmuştur.”dedi.

Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu imzasıyla İYİ Parti’nin resmi hesaplarından paylaşılan duyuruda, Akşener’in Türkiye siyasetine ilişkin önemli açıklamalar yapacağını duyurmuştu.

Akşener, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçime 2 gün kala tüm vekillerini ile Ankara’daki adaylarını Ankara Keçiören’deki iftar programına çağırdı.

Akşener, burada yaptığı konuşmada CHP’li belediye başkanlarını hedef aldı. Akşener, Mansur Yavaş’ı CHP’nin kölesi olmakla suçladı

Akşener’in konuşması şöyle:

“Biz her dönemde zorbalığa karşı duranlar olduk. Milletimizin istikbaline kastedenler mücadele etmek için her türlü fedakarlığı yapanlar olduk. Muhittin Böcek’in ayağını kaydırmak isteyenlerin karşısında bir tek biz vardı. 2022 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hapis cezası haberini aldığımda Saraçhane’ye koşan bir tek biz vardık. Ama heyhat, bugün geldiğimiz noktada aldığımız karara saygı göstermek yerine hepsinin teker teker hainlik ettiği de biz olduk, iyi parti oldu. Bakın, ne güzel diyor Ozan Arif: Ne insanlar tanıdım, hep hikaye çıktı. Kime dedi ağır bir şey, tarttım baktım, gram çıktı. Yanına koştuğumuz dünün mağdurları, bugünün zorbaları oldu. Biz onlardan saygı bekledik, onlar bizi parya gördü. Biz onlardan ahlak istedik, onlar bize her türlü ahlaksızlığı yaptı. Dalına bastımız anda, takkeler düştü, keller göründü. Her türlü çirkinlik ortaya saçıldı.

AK Parti’nin besleyip büyüttüğü yandaş medyaya karşıysak, Özgür Özel’in deyimiyle emekleriyle var ettikleri Saraçhane medyasına da karşıyız. CHP’nin belediye kaynaklarıyla seçim finanse etmesini de elbette eleştireceğiz. Nasıl ki AK Parti’nin siyasi dümenlerine karşı yılmadan mücadele ediyorsak, CHP’nin kirli pazarlıklarına, iftiralarına, operasyonlarına karşı da yılmadan mücadele edeceğiz.

Seçimlere hür girme kararı aldığımızdan beri Antalya’daki, İstanbul’daki belediye meclis üyelerimiz istifa ettirildi. Pazarlıkların en çirkini oldu biliyor musunuz, burada, Ankara’da oldu. Mansur Yavaş, geçenlerde çıktığı televizyon programında olanı biteni itiraf etti. Partimizden istifa ettirdiği il, ilçe başkanlarının, Ankara teşkilat mensuplarımızın kendisiyle çalıştığını söyledi. Biz bunları zaten biliyorduk. Bunu alenen televizyonda itiraf etmesine, bu pişkinliğe şaşırdım. Böyle bir ahlaksızlıkla böbürlenen bu şuursuzluğa şaşırdım. Mansur Yavaş, artık CHP Genel Merkezi’nin ev kölesi olmuştur. “

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com