AKP’li Savcı Sayan, peynir fiyatına inanamadı: Komplodur, kumpastır…

1 kilo peynirin 476 TL'ye satılmasına şaşıran AKP'li Savcı Sayan, "Bu, ekonomiye bilinçli bir şekilde tasarlanmış bir komplodur, kumpastır... Ülkenin ekonomisini bozmaya yönelik düşmanların iş birliğidir" dedi.

  • ü
  • 15 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

AKP’li eski Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, kilosu 475 lira olan peynir fiyatlarına şaşırarak, “Maliyetle satış fiyatı arasında uçurum var. Devlet en kısa zamanda bu vicdansızların zulmüne dur demeli…” dedi.

AKP’li Savcı Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda market fiyatlarına tepki gösterdi.

Peynir fiyatlarının yüksek olmasını “komplo”, “kumpas” gibi ifadelerle açıklamaya çalışan Sayan, devletin en kısa sürede müdahale etmesini istedi.

Savcı Sayan, şunları kaydetti:

‘DÜŞMANLARIN İŞBİRLİĞİDİR’

“1 kg peynir 476 TL demek ki; emeklilerimiz ayda bir teneke peynirin bedeli kadar maaş alıyorlarmış… Hiç kimse bana bu uçuk fiyatı maliyetlerin yüksekliği ile izah edemez.. 5 kg inek sütünden 1 kg peynir çıkar… Onun üstüne hangi giderleri eklerseniz ekleyin 476 olamaz. Bu, ekonomiye bilinçli bir şekilde tasarlanmış bir komplodur, kumpastır… Ülkenin ekonomisini bozmaya yönelik düşmanların iş birliğidir. Başka hiçbir şey demiyorum…

Peynir sadece bir örnek. Bugün onlarcasını gördüm… Maliyetle satış fiyatı arasında uçurum var. Devlet en kısa zamanda bu vicdansızların zulmüne dur demeli… Büyük cezalar kesmelidir… Ben Ağrı’da 30 tane zincir market şubesi kapattım… Yeni açılımlara da izin vermiyordum… Bunun için bedeller ödedim olsun, bedeli ödeyelim ama Vicdanımız rahat olsun…”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com