AKP’li Dağ: Temmuz’da asgari ücrete zam yok

AKP'li Hamza Dağ, temmuz ayında beklentilerin aksine asgari ücretle ilgili bir düzenlemenin olmayacağını söyledi. Dağ, 'Siyasette normalleşme' tartışmalarına ilişkin ise "Birileri ev ödevi verecek biz de yapacak değiliz" ifadesini kullandı.

  • ü
  • 25 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ; asgari ücrete ara zam, AKP’de değişim, vergi paketi ve ‘siyasette normalleşme’yle ilgili konuştu.

Dağ, Temmuz’da yapılması talep edilen asgari ücrete ara zamma ilişkin “Burada artık esas mücadelemiz enflasyonu düşürmek noktasında. Haziran’dan itibaren de enflasyondaki düşüşü görmeye başlayacağız. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir sürecin olmayacağını söyleyebilirim” dedi.

‘AKP’DE 7 İL BAŞKANI DEĞİŞTİ’

AKP’deki değişim sürecine ilişkin CNN Türk yayınında konuşan Dağ, “Bayramdan önce istifa süreci oldu. Sahadaki değerlendirmelerle 7 tane daha il başkanı değişti. Seçimlerden sonra değerlendirme çalışmalarımız devam ediyor. İl il ilçe ilçe çalışmalarımız sürüyor. AK Parti hem kendi içinde hem de ülkede sonuna kadar göstermiş bir parti” ifadelerini kullandı.

VERGİ PAKETİ: YÖNETİMİMİZ NE YAPTIĞINI BİLİYOR

Yeni vergi düzenlemesine ilişkin son bilgileri aktaran Hamza Dağ, “Yansıyan bilgileri bakanlık yalanlıyor. Burada da çok somutlaşan bir şey yok. Yurt dışı harç pusulasıyla ilgili çalışmaların devam ettiği bana söylendi. Doğrudan vergileri artıracak bir düzenleme sürecine gitmemiz gerekiyor. Bir reform noktasında bazı adımlar atılacak. Milletimiz müsterih olsun. Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor. Orta Vadeli Program çerçevesinde süreç yürütülüyor” ifadelerini kullandı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

‘BİRİLERİNİN VERDİĞİ EV ÖDEVİNİ YAPACAK DEĞİLİZ’

Siyasetteki normalleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hamza Dağ, “Birileri ev ödevi verecek biz de yapacak değiliz. Müzakere etmezseniz çözemezsiniz. Biz diyalog noktasında bir şeye bugün de açık olduk daha önce de açıktık. Diyalog sürecinden Kılıçdaroğlu rahatsızdı. Bizim ittifakımız bellidir. Masa üstünde ayrı üstünde farklı altında farklı değildir. Bu ittifak sadece seçim kazanmak için değil bu ülkenin ve coğrafyadaki süreçlerde duruş koymaktadır” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com