AKP’li ‘Aziz Yeniay’ saldırısında Dilan Polat detayı: Aynı silah…

AKP Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yenay'ın seçim çalışmalarına yönelik saldırıda yeni detay ortaya çıktı.

  • ü
  • 24 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

AKPi Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesi’ndeki bir derneği ziyareti sırasında düzenlenen saldırıda kullanılan uzun namlulu silahın Dilan Polat’ın güzellik merkezine düzenlenen saldırıda kullanıldığı öğrenildi.

Haber Global’deki habere göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları inceleme sonrasında, söz konusu iki saldırıda ortak bir bağlantı buldu.

10 Ekim 2023 gecesi Dilan Polat’ın işyerine yapılan silahlı saldırı ile Küçükçekmece AKP Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı yere yapılan silahlı saldırıda kullanılan silahlar aynı çıktı. Bunun üzerine soruşturma bu yönde ilerledi. Ancak şüpheliler Dilan Polat’ın işyerine saldırıyı kendilerinin yapmadığını bu silahları da başka birinden temin ettiklerini iddia ettiler. Polis şimdi o gece saldırıyı gerçekleştiren saldırganların peşine düştü.

İstanbul Ataşehir’de Dilan Polat’a ait güzellik merkezine 10 Ekim 2023 gecesi silahlı saldırı düzenlenmiş güzellik merkezinin dış cephesine çok sayıda kurşun isabet etmişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com