AKP hezimetin sorumluluğunu il başkanlarına yükledi: İstifaları istenecek

AKP'de ardı ardına yapılan toplantılarla 31 Mart hezimetinin sorumlusu aranıyor. Erdoğan'ın talimatıyla ilk etapta Rize, Adıyaman ve Batman'ın ardından bir çok il başkanının istifasının isteneceği iddia edildi.

  • ü
  • 22 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Yerel seçimde ikinci parti konumuna düşen AKP’de ‘değişim’ tartışmaları sürüyor. Henüz beklenen düzeyde bir yönetim değişimi yaşanmazken, önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın talebiyle yeni istifaların yaşanacağı belirtiliyor.

Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre, Erdoğan’ın, parti üst yönetimi yerine değişim sürecinin teşkilatlardan başlatılması görüşünde olduğu ifade ediliyor. Bu kapsamda, bayramdan önce genel merkezin talimatıyla Rize, Adıyaman ve Batman il başkanları istifa etmişti. Önümüzdeki günlerde hız kazanacak istifalara teşkilatlardan başlanmasına parti içinde itiraz edenler de bulunuyor.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

KONGREYE KADAR İSTİFALAR ALINACAK

AKP üst yönetimi, özellikle seçim kaybedilen illerde kapsamlı bir değişimin kapıda olduğunu belirtiyor. Edinilen bilgilere göre kongreye kadar, teşkilatlardaki yenilenme sürecini tamamlamayı hedefleyen AKP yönetimi, istifa ettirilecek il ve ilçe başkanlarının yerlerine atanacak isimler için de detaylı bir çalışma yapıyor. Erdoğan’ın da teşkilatlara getirilecek yeni isimler hakkında ‘güvendiği isimlerle değerlendirme yaptığı kulislerde konuşuluyor.

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com