Akademisyen Taşdemir’in ölümünde skandal iddia: Öğrencileri duyurdu

Akademisyen Taşdemir’in ölümüne ilişkin öğrencileri, hastanede 2,5 saat bekletildiğini dile getirdikleri bir bildiri paylaştı.

  • ü
  • 05 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Geçen ay hayatını kaybeden Akademisyen Babacan Taşdemir’in ölümüne ilişkin yeni  iddialar öne sürüldü. Öğrencileri, Taşdemir’in hastanede 2,5 saat bekletildiğini dile getirdikleri bir bildiri paylaştı.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Babacan Taşdemir’in ölüm haberini Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan 23 Şubat tarihinde duyurmuştu.

Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamadı, “Üzücü bir haberle sarsıldık. Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Babacan Taşdemir’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisi akademiye değerli katkılarda bulunan bir isimdi. Ailesine, sevenlerine ve akademik camiamıza başsağlığı dilerim. Ruhu şad olsun.” ifadesini kullanmıştı.

ÖĞRENCİLERİ: 5 HASTANE DEĞİŞTİRDİ

Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri’nin yaptığı açıklama ise sosyal medyada gündem oldu. Açıklamada hastanede 2,5 saat boyunca bekletildiği ve Taşdemir’in 5 hastane değiştirdiği iddia edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

BASINA VE KAMUOYUNA

24 Şubat tarihinde, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon öğretim görevlisi Babacan Taşdemir, derste fenalaştıktan sonra kendi üniversitesinin hastanesinde 2 buçuk saat boyunca bekletildi, sonunda Akdeniz Tıp Hastanesi’nden çıkmak zorunda kaldı. Gizli hipertansiyon sonucu ator damarının yırtıldığını öğrendiğimiz Babacan Hoca’nın acilen ameliyata alınması gerekiyordu. Bunun üzerine toplam 5 hastane değiştiren Babacan Taşdemir’in ambulansla gittiği hastanelerden biri olan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, “boş yatak yok” diyerek hocamızı geri gönderdi. Kendi bulunduğu bölgeden 135 km uzaklıktaki Alanya’da öğleden sonra 4’te şikâyette bulunan Babacan Taşdemir, ertesi gün sabah 8’de ancak ameliyata alındı ve sonunda hayatını kaybetti.

Biz hocamızı her zaman akademik alandaki kalitesi ve okulumuz elemanlarına yapıcı eleştirileriyle tanıdık. Hocamıza 5 hastanede birden sahip çıkılamadığına inanmıyoruz. Öğrencileri olarak bu meselenin peşinden gideceğiz ve hukuki süreç başlatan Taşdemir ailesinin yanında olacağız.

Kamuoyunu ve bütün Akdeniz Üniversitesi öğrencilerini ısrarımıza katılmaya davet ediyoruz.

Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com