Adliyeden iki mahkum firar etti

Yargılandıkları bir dava için getirildikleri Mersin Adalet Sarayı'ndan firar eden 2 mahkumdan biri yakalandı. Mahkumlara yardım etmekle suçlanan 2 kişi de tutuklandı.

  • ü
  • 08 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, farklı suçtan yargılanacakları duruşma için getirildikleri adliyeden firar eden 2 hükümlüden birinin yakalandığını duyurdu. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarında “adliye nezarethanesinden hükümlülerin firar ettiği” yönünde paylaşımların yer aldığı aktarıldı.

Adliyede nezarethane bulunmadığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Duruşmalara getirilen hükümlü veya tutukluların duruşmayı beklerken muhafaza edildikleri güvenlikli bekleme salonları bulunmaktadır. Güvenlikli bekleme salonlarında hükümlü ve tutukluların kaçmaması ve güvenliği için ilgili kolluk birimince yeteri kadar güvenlik görevlisi görevlendirilmektedir. 5 Mart’ta başka suçtan yargılamaları olan hükümlüler H.A. ve A.Y, Adalet Sarayı’nda güvenlikli bekleme alanlarında muhafaza edilirlerken görevli jandarma personelinin başka görev kapsamında yerinden ayrılması nedeniyle kapının kilit kısmını duvardan sökerek firar etmiştir. Olayın hemen akabinde hükümlü A.Y. yakalanmış, H.A’nın ise aranmasına devam edilmektedir.”

Görevli jandarma personeli hakkında adli soruşturma

Açıklamada, mahkumların kaçmasına yardım ettiği değerlendirilen şüpheliler H.H. ve A.G’nin “hükümlünün kaçmasına imkan sağlama” suçundan tutuklandığı, görevli jandarma personeli hakkında adli soruşturma yürütüldüğü aktarıldı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com