Acun Ilıcalı, medya imparatorluğunu büyütüyor: Alman spor kanalını satın alıyor

Televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı, Alman spor kanalı Sport1'in hisselerinin yüzde 50'sini 30 milyon euro karşılığında satın alıyor.

  • ü
  • 23 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Ozan Tufan ve Şota Arveladze Hull Cityye imza attı.

Acun Ilıcalı, medya imparatorluğunu genişletmek için gözünü Almanya’ya dikti. Ilıcalı Alman spor kanalı Sport1’e ortak oluyor.

Acunmedya’nın sahibi Ilıcalı’nın Sport1 şirketinin hisselerinin yüzde 50’sini 30 milyon euro karşılığında satın alacağı duyuruldu. Açıklama, kanalın satıştan önceki tek sahibi olan İsviçreli medya grubu Highlight Communications tarafından yapıldı.

Reuters’ın haberine göre, Acunmedya’nın sporla ilgili realite formatları gelecekte Sport1’de de yayınlanacak. Ajans, Almanca konuşan izleyici kitlesi için ilk olarak uyarlanacak yapımın, spor realite yarışması “Exatlon” olacağını duyurdu.

DW Türkçe’nin aktardığına göre, Highlight Communications, geçen yaz Sport1’in hisselerini tamamen ya da kısmen satışa çıkarma kararı almıştı. İsviçreli şirket, kanalın daha da geliştirilmesi amacıyla bu adımı attığını açıklamıştı.

Reuters haber ajansı, Sport1’in Acunmedya’ya satışının henüz rekabet ve medya düzenleme kurumlarınca onaylanmadığını belirtti.

Acun Ilıcalı Türkiye’de TV8’in yanısıra, dijital platform Exxen’in de sahibi. Ilıcalı, İngiltere’de Hull City takımının sahibi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com