9 gün sonra İliç’e giden Bakan Özhaseki: ‘Özür dilemem gerekiyorsa özür dilerim’

İliç'de altın madeninde meydana gelen facianın ardından 9 gün boyunca İliç'e gitmeyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kendisine yönelik eleştirlere "Özür dilemem gerekiyorsa özür dilerim" şeklinde yanıt verdi.

  • ü
  • 21 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen heyelanda göçük altında kalan 9 işçinin arama-kurtarma çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Her gün 9 noktadan numune alıyoruz. Şu ana kadar zehirli bir atığa rastlamadık. Herhangi bir tehlikenin oluşmaması için elimizden ne geliyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

13 Şubat’ta meydana gelen facianın ardından 9 gün bölgeye neden gelmediği sorulan Özhaseki, gazeteci Ferit Demir’in sorusuna “Basın mensubu musunuz?” diye karşılık verdi. Ardından açıklama yapan Özhaseki, tıbbi operasyon geçirdiği için bölgeye gelemediğini ancak çalışmalara katıldığını açıkladı ve “Bunun için özür dilerim” diye konuştu.

Özhaseki, “1 ay kadar önce 48 saat süren bir operasyon geçirdim. Buradaki hadisenin vuku bulduğu gün de 2 saatlik bir operasyon geçirdim. Şu gördüğünüz kara gözlüklerle gezmeye devam ediyorum. Kusura bakmayın bunun için. Gelememe nedenim sadece özel sağlık nedenleri. Eğer özür dilemem gerekiyorsa bütün kamuoyundan özür dilerim” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, zehirli bir atığa rastlanmadığı bilgisini verdi. Özhaseki, bölgede ölçümlere devam edildiğini bildirdi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com