700 kilo at ve eşek eti yakalandı

Sakarya'da durdurulan bir tırda 700 kilogram at ve eşek eti ele geçirildi. Şüpheliler etlerin sucuk yapılarak piyasaya sürüleceğini söyledi. Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

  • ü
  • 15 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Sakarya’nın Hendek ilçesinde ramazan ayı öncesinde Adana’da kesimi yapılan at ve eşek etlerinin kara yoluyla İstanbul’a götürüleceği ihbarı üzerine nakli yapacak TIR’ı takibe alan ekipler TIR’ı Hendek’teki bir dinlenme tesisinde durdurdu.

Araçta yapılan aramada 700 kilogram at ve eşek eti ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

Şüpheli C.D.’nin (20) ifadesi doğrultusunda, at ve eşek etlerinin İstanbul’da sucuk yapıldıktan sonra Düzce’ye götürülerek piyasaya süreceği tespit edildi.

Ayrıca C.D.’nin daha önce de “evcil hayvanı kasten öldürmekten” suç kaydı olduğu öğrenildi.

ETLER İMHA EDİLDİ

Piyasaya sürülmeden ele geçirilen 700 kilogram et, İlçe Tarım Müdürlüğünce alınan numunelerin incelenmesi sonucunda “tek tırnaklı hayvan eti” olduğu tespit edilerek imha edildi.

Konuya ilişkin İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, “Jandarma, halkımızın güvenliği ve huzuru için her türlü önlemleri almaya devam ederken vatandaşlarımızın sağlığıyla oynayan bu suç örgütleriyle de mücadelesine kararlılıkla devam edecektir. Vatandaşlarımızın bu gıda teröristlerinin eline düşmemesi için bildikleri ve güvendikleri yerlerden alışveriş yapmaya özen göstermesi büyük önem taşımaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com