5 milyar liralık vurgunla suçlanan holding sahibi Sedat Ocakcı: ‘FETÖ’cülerin hedefindeyim’

Drone fabrikası yapacağım diyerek piyasadan 5 milyar TL topladığı iddia edilen Sedat Ocakcı, kendisinin 'fetö'cülerin veya mafyanın hedefi olduğunu iddia etti. Toplanan paraların aktarıldığı kripto paraların cüzdanıyla birlikte Orakcı'nın yeğeni Salih Han ise BAE'ye kaçmıştı.

  • ü
  • 16 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

İzmir’de 5 milyar liralık vurgunla suçlanan Ocakcı Holding’in sahibi Sedat Ocakcı’nın topladığı tüm paraları kripto paraya çevirdiği, yeğeninin bu paralarla Dubai’ye kaçtığı belirlendi. Mahkemedeki ifadesinde suçlamaları reddeden Ocakcı, kendisinin mağdur edildiğini öne sürüp, ‘Fetö’cülerin ve mafyanın’ hedefi olduğunu iddia etti.

Holdingin sahibi Sedat Ocakcı’nın yeğeni siber güvenlik uzmanı Salih Han, 1 Ocak’ta kuruma ait 2,5 milyar liralık soğuk cüzdanla Dubai’ye kaçtı. Şüphelilerin, satışını yaptıkları token ile kripto piyasalarında para kazandıracaklarını vadettiği, ayrıca drone fabrikası kurarak da yine kar sözü verdikleri öğrenildi. Şüphelilerin 3 bin 100 kişiden yaklaşık 5 milyar 123 milyon TL topladıkları öne sürüldü. Soruşturma kapsamında 27 kişi tutuklandı.

SEDAT OCAKCI’NIN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Sedat Ocakcı’nın hakimlikteki ifadesi ortaya çıktı. 17 yaşından beri borsayla uğraştığını, askeriyeden ihraç edilince borsa eğitimi aldığını belirten Ocakcı, borsa robotları kullandığını ve bu nedenle zarar etmediğini söyledi.

Mağdurlara paralarını vermek ve borsadan çıkmayı istediğini söyleyen Ocakcı, soğuk cüzdanı kaçıran Salih Han’ın arkasında kimin olduğunu bilmediğini, şirketinde ‘FETÖ’den atılan 3 kişinin bulunduğunu belirterek, “Bunlar bana karşı gelen ‘FETÖ’cüler de olabilir. Salih’e cüzdanı nakde çevirsin diye verdim. Çalındığını, mesaj attığı zaman anladım. Dubai’ye kaçtığını öğrenince, polis merkezine giderek şikayetçi oldum. Salih hakkında yakalama kararı var. Asıl parası çalınan ve mağdur olan benim.” dedi.

EŞİ SOSYALLEŞSİN DİYE ODA VERMİŞ

Eşinin şirket faaliyetleriyle ilgisinin bulunmadığını söyleyen Ocakcı, “Evde durmasın, sosyal olsun diye ona şirkette bir oda yaptım. Odasında ‘yönetim başkan yardımcısı’ yazmasına rağmen imza yetkisi yoktur. Soysal medyadaki paylaşımlar, ona sürprizlerimdir.” dedi.

Olayların sosyal medyada yayılmasından sonra güven kaybettiğini, mafya tipli kişilerin hedefi olup tehdit aldığını belirten ve kaçarken yakalanan Ocakcı, Kıbrıs’a gitme amacının eşini ve kayınvalidesini bırakıp geri dönmek olduğunu ifade etti.
Ocakcı’nın ifadesinde “Ödemeleri yapacaktım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Suçsuzum.” dediği öğrenildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com