1 Mayıs tutuklularından 6’sı serbest 

1 Mayıs kutlamaları için Saraçhane'den Taksim'e yürümek isteyen 77 kişi gözaltına alınmıştı. Tutuklulardan 6'sı yapılan itirazlar sonucunda bugün serbest bırakıldı.

  • ü
  • 21 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

İstanbul’da, 1 Mayıs’ta Saraçhane’den Taksim Meydanı’na yürümek isteyen emekçilere engel olan polislere saldırdıkları iddiasıyla tutuklanan altı kişi serbest bırakıldı.

Saraçhane’den Taksim’e yürümek isteyen 77 kişi Saraçhane, Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu gibi semtlerde gözaltına alınmanın ardından tutuklanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklananlardan 30’u hakkında iddianame düzenlenmişti. İddianamede, 30 tutuklu hakkında; “kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katılma” suçlamasıyla 8 aydan 4 buçuk yıla kadar, “görevi yaptırmamak için direnme” suçlamasıyla 8 aydan 4 yıla kadar, “kamu malına zarar verme” suçlamasıyla da 1 buçuk yıldan 4 buçuk yıla kadar olmak üzere toplamda 3 yıl 9 aydan 17 yıla kadar hapis cezası istenmişti.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

52 TUTUKLU KALDI

Tutuklulardan altısı yapılan itirazlar sonucunda bugün serbest bırakıldı. Dosyada toplamda 52 tutuklu kaldı. Davanın ilk duruşması 17 Temmuz’da yapılacak.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com