Yine Denizbank yine aynı yöntem: İkinci Seçil Erzan vakası

Seçil Ersan vakasıyla zor günler geçiren Denizbank'ın Bornova Şube Müdürü Hatice Ö.'nün yüksek kar vaadiyle 5 kişiyi 200 milyon lira dolandırdığı ileri sürüldü.

  • ü
  • 27 Haziran 2024
  • ü
  • Ekonomi

Denizbank Bornova Şubesi’nde, yeni bir Seçil Erzan vakası yaşandı. Aynı zamanda Karşıyaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Karşıyaka Altyapı Basketbol Başkanı olan Denizbank Bornova Şube Müdürü Hatice Ö., iddiaya göre, yüksek kar vaadiyle fonda ve altın alarak değerlendirmek üzere aralarında Karşıyaka Spor Kulübü’nün 3 yöneticisi ile 2 iş insanından yaklaşık 200 milyon lira topladı.

Ancak, topladığı paraları fona yatırmayan, altın da almayan Hatice Ö.’nün parayı üçüncü kişilere gönderdiği ileri sürüldü. Hatice Ö.’nün para topladığı bu kişilere zaman zaman ihtiyaçları kadar para gönderdiği ancak, bir süre sonra dolandırıldıklarını anlayan iş insanlarının şikayeti üzerine Hatice Ö., hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Öte yandan Denizbank, olayla ilgili inceleme başlatıp, müfettiş görevlendirirken, Hatice Ö.’nün bankayla ilişiği de dün itibariyle kesildi.

GÖZALTI KARARI VERİLDİ, İNTİHAR ETMEK İSTEDİ

Öte yandan Gazete Pencere’de leyla Aydoğan’ın haberine göre; İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında Hatice Ö. hakkında gözaltı kararı verildi.

Ancak gözaltına alınmak isterken intihar girişiminde bulundu. Hatice Ö. tedavisi bitene kadar polis kontrolünde hastanede tutuluyor.

2002’den bu yana Denizbank’ta çalışan Hatice Ö.’nün annesini kanserden kaybettiği ve kendisinin de kanser hastalığına yakalandığı belirtildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com