Vatandaş ekonominin düzeleceğine inanmıyor: Şimşek de güven vermedi

Vatandaşların çoğunluğu Türkiye ekonomisinin düzeleceğine inanmıyor. Ankette, Mehmet Şimşek'e rağmen ekonomi için umutsuz olanların oranı yüzde 69,8 oldu.

  • ü
  • 26 Haziran 2024
  • ü
  • Ekonomi

ORC Araştırma’nın yaptığı ankete göre, vatandaşların çoğunluğu Türkiye ekonomisinin düzeleceğine inanmıyor. Ankette, Mehmet Şimşek yönetimindeki ekonomi programı için umutsuz olanların oranı yüzde 69,8 oldu.

ORC Araştırma şirketi tarafından 10-14 Haziran tarihleri arasında yapılan son ankete göre, Türkiye ekonomisi üzerine kamuoyunun genel görüşü oldukça çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

VATANDAŞ EKONOMİ PROGRAMINA GÜVENMİYOR

Yüz yüze gerçekleştirilen ankette 5 bin 620 kişiye “Türkiye ekonomisinin düzeleceğini düşünüyor musunuz?” sorusu yöneltilirken, alınan cevaplar ekonomik güvensizliğin derinliğini gözler önüne serdi.

UMUT BİTTİ

Ankete katılanların sadece yüzde 20,6’sı gelecekte ekonominin toparlanacağına inandığını ifade ederken, katılımcıların büyük çoğunluğu ise (yüzde 69,8) olumsuz bir bakış açısıyla bu olasılığı reddetti. Anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 9,6’sı ise bu konuda bir görüş bildirmedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com