Satılamayan hayvanları Et ve Süt Kurumu alacak

Kurban pazarlarında satılamayan hayvanların Et ve Süt Kurumu tarafından alınacağı duyuruldu. Hayvanlar; üreticilerin bakım, besleme ve taşıma maliyetleri dikkate alınarak oluşturulan tarife üzerinden satın alınacak.

  • ü
  • 18 Haziran 2024
  • ü
  • Ekonomi

Kurbanlık hayvanlarını satmak için pazara getiren üreticilerin satamadığı hayvanlar, Kurbanlık Hayvanların Alım Tarifesi’nden karkas et olarak Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından alınacak.

Üreticilerin satamadığı hayvanlar; üreticilerin bakım, besleme ve taşıma maliyeti dikkate alınarak oluşturulan Kurbanlık Hayvanların Alım Tarifesinden alınacak.

Hayvanlarını ESK’ye satan üreticilere ödemelerin en geç 3 iş günü içinde yapılacağı ifade edilirken, üreticilere kolaylık sağlamak için, hayvanlar bulundukları yere en yakın kesimhanede kestirilebilecek.

Hayvanlarını satmak isteyen üreticilerin, 20-28 Haziran tarihleri arasında en yakın ESK Kombina Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekecek.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

KARKAS ET OLARAK ALINACAK

Üreticilerin hayvanlarına ait kimlik bilgileri, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerince kurban satışı için verilen sevk raporları, kurban pazar yeri giriş ve kira belgesiyle başvurmaları yeterli olacak.

İlgili kombina müdürlüğü tarafından TÜRKVET sistemi üzerinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra, ESK’nin Hayvan Alım Kriterleri ve Uygulama Esasları Talimatları doğrultusunda hayvanlar karkas et olarak satın alınacak.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com