Özgür Demirtaş’tan ‘Madem kriz var, AVM’ler neden dolu’ tepkisi: Bak Aktroll…

Ekonomist Özgür Demirtaş, "Madem ekonomi kötü: Neden AVM’ler dolu, neden yollar dolu, neden oteller dolu?" sorusuna sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. "Deliriyorum" diyen Demirtaş, 10 milyon zenin daha da zenginleşerek hem daha çok tatile hem de AVM'ye gittiğini, ayrıca bir yerine 3 araba aldığını söyledi.

  • ü
  • 12 Mayıs 2024
  • ü
  • Ekonomi

Sosyal medya paylaşımlarıyla adından sık sık gündem olan ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “AVM’ler ve oteller neden dolu?” diyerek ekonominin kötü olduğu görüşünü haksız çıkarmaya yönelik iddialara karşılık verdi.

Demirtaş yeni dönemde zenginlerin daha çok AVM’ye gittiğini, daha çok araba aldığını ve daha fazla tatile gittiği görüşünü savundu.

Özgür Demirtaş “Deliriyorum” notunu düştüğü paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘AKP ZENGİNİ ULTRA ZENGİN YAPTI, ORTA DİREĞİ SİLDİ SÜPÜRDÜ’

“Diyorlar ki madem ekonomi kötü: Neden AVM’ler dolu, neden yollar dolu, neden oteller dolu? Bak AKTROL: Senin bile anlayacağın şekilde anlatayım: Türkiye’de mülteciler hariç 80 milyon yaşar. 10 milyonu zengin, 20 milyonu orta direk, 50 milyonu fakir.

AKP zengini ultra zengin yaptı, orta direği sildi süpürdü, fakiri daha fakir yaptı.

Ultra zengin AVM’ye haftada bir gidiyorsa artık üç gitmeye, bir araba alıyorsa artık üç almaya, tatile bir hafta gidiyorsa artık üç hafta gitmeye başladı… Gördüğün kalabalıklar aynı kişiler.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com