MHP’li vekilden emekliye şok ayar: Devletten bekleme, git çalış

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, yerel bir televizyon kanalına çıktı, emeklilere geçim tavsiyesi verdi. Kaşlı, devletten zam bekleyen emeklilerin ek gelir elde etmesi gerektiğini söyledi.

  • ü
  • 26 Mart 2024
  • ü
  • Ekonomi

Emeklilerin maaş zammı beklentileri boşa çıkarken, iktidar cephesinden gelen “ek gelir” önerileri şaşkınlık ve hayal kırıklığı yarattı. MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın “Domates mi alır satarız, 10 bin lira ek gelir lazım” sözleri ise şok etkisi yarattı.

Kaşlı, Kanal 68 TV’deki programda, emeklilerin ve memurların geçim sıkıntısına karşı ek iş yapmalarını önerdi. 80’li yıllarda öğretmenlerin mesai sonrası simit satarak geçimlerini sağladığını hatırlatan Kaşlı, “Bir şeyler yapmamız lazım. Domates mi alır satarız, 10 bin lira ek gelir lazım…” ifadelerini kullandı.

Kaşlı, “Bizim de bir şey yapmamız lazım. Domates mi alır mı satarız, 10 bin lira ek gelir getirecek… Daha önce ben biliyorum, öğretmen okul bittikten sonra simit satıyordu, su satıyordu. Çünkü o zamanlar 100 lira maaş, 50 lira kiraydı. O dönemleri de yaşadık 80’li yıllarda. Vatandaşımızdan da aile ekonomisine katkı sağlayacak bir şeyler bulmasını, uğraşmasını isteriz sadece devletten beklemek yerine…” şeklinde konuştu.

Bu sözler, emekliler arasında büyük tepkilere yol açtı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com