‘Mehmet Şimşek, Deli Dumrul’un pabucunu dama atacak’

Yeni vergi paketiyle birlikte Mehmet Şimşek'e 'Deli Dumrul' benzetmesi yapan İYİ Partili'li Aslan, şirkelerin silinen vergi borçlarına dikkat çekti: Bu yolla toplamayı arzu ettiği para, iktidar yandaşı 3-5 inşaat şirketinin 128 kez affedilip silinen vergilerinin yanında devede kulaktır.

  • ü
  • 22 Haziran 2024
  • ü
  • Ekonomi

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Mehmet Aslan, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yeni vergi paketi hazırlığını ‘çılgın proje’ olarak nitelendirdi.

Aslan, “Bu çılgın projenin mimarı gibi görünen Mehmet Şimşek, benzer hikayelerinden bildiğimiz ‘Deli Dumrul’un pabucunu dama atacak gibi görünüyor. En çok da gençliği hedef alan bu ‘Deli Dumrul’ sistemini birlikte durduralım. Durduralım ki gençlik yaşasın” dedi. Aslan, şu değerlendirmelerde bulundu:

‘BİR GENÇ İÇİN ÖLÜM YASASI’

“Bu uygulamalar zinciri ülkemizde emeğiyle geçinen milyonları uçuruma sürüklemeyi hedefliyor ama en çok da gençleri. Bunun nedeni çok açık. Okul masraflarını çıkarmak için, harçlığını çıkarmak için motokuryelik yapanlar çoğunlukla gençler, garsonluk yapan çoğunlukla gençler, dünyayı ve hayatı tanıması en çok gereken yine gençler. Siz ne yapıyorsunuz peki? Öğrencinin, çalışma hayatına daha yeni başlamış, bir birikimi henüz olmayan gençleri hançerliyorsunuz. Düşünsenize, motokuryelik ve garsonluk yaparak harçlığını çıkarıp geçimini sağlayan, biriktirdikleriyle de yılda bir-iki ülke görmeyi arzu eden bir genç için ölüm yasası bu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

ŞİRKETLERİN SİLİNEN VERGİ BORÇLARI

Bu yolla Mehmet Şimşek’in toplamayı arzu ettiği para, iktidar yandaşı 3-5 inşaat şirketinin son 10 yılda 128 kez affedilip silinen vergilerinin yanında devede kulaktır. Baktığımızda, asıl niyetini bildiğimiz kimi gazete ve televizyonlar, bu vergi paketini çok olumlu bir şeymiş gibi sunuyor, hatta ‘nihayet vergide adalet’ gibi kafiyeli kafiyeli duyuruyor ama aslında olan şey yanlış ekonomi politikasının sonuçlarının, yanlış tercihlerin sonuçlarının yine dönüp dolaşıp halka fatura edilmesinden başka bir şey değildir. Böyle abuk subuk bir sistem dünyada görülmüş şey değil!”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com