İnegöl’ün önemli mobilya firması resmen iflas etti

Bursa'nın İnegöl ilçesinde faaliyet gösteren mobilya devi Arin Yatak Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, konkordato talebinin reddedilmesi sonucunda iflas ettiğini açıkladı.

  • ü
  • 08 Mart 2024
  • ü
  • Ekonomi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 9 yıl önce faaliyetlerine başlayan Arin Yatak, ekonomik zorlukları aşamayarak iflas etti. Yatak, baza ve yatak setleri üreten firma çok sayıda noktada hizmet veriyordu. Yüzlerce kişi işsiz kaldı.

Mobilya sektöründeki zorlu ekonomik koşullar nedeniyle birçok firma zor günler geçiriyor. Son olarak, İnegöl ilçesinde faaliyet gösteren ve 9 yıl önce kurulan Arin Yatak, iflas etmek zorunda kaldığını duyurdu.

Pandemi sürecinde ticaret dengelerinin değişmesi ve tedarik zincirlerinin kopmasıyla birlikte birçok şirketin ayakta kalması güçleşti. Arin Yatak gibi bazı firmalar, bu zorlu piyasa koşullarına uyum sağlayamadı ve iflas etmekten kaçınamadı.

Arin Yatak, 2015 yılında İnegöl’de kurulmuş bir mobilya şirketiydi ve özellikle baza ve yatak setleri üretimiyle tanınıyordu. Ancak ekonomik zorluklarla başa çıkamayarak iflas etmek zorunda kaldı.

RESMEN İFLAS ETTİ

Firma, konkordato mühletini uzatma talebinin reddedilmesiyle resmen iflas etti. Mahkeme, Arin Yatak Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin iflasını onayladı ve adi tasfiye usulüne uygun olarak gerçekleştirilmesine karar verdi. Konkordato Komiseri’nin görevi sona erdi ve mahkemeden verilen tüm tedbirler kaldırıldı. Bu karar, İcra İflas Kanunu’nun 288. maddesi uyarınca ilan edildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com