Boydak ailesine ait Mondi Mobilya satışa çıkarıldı

TMSF, Boydak ailesine ait Mondi Mobilya'yı 1 milyar 200 milyon TL'den satışa çıkardı. 25 Haziran'da yapılacak ihaleye 60 milyon TL yatıran katılabilecek.

  • ü
  • 10 Mayıs 2024
  • ü
  • Ekonomi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 15 Temmuz sonrasında el konulan ve sonrasında Hazineye devredilen Boydak ailesine ait Mondi Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ni kapalı teklif isteme ve açık artırma yöntemlerinin birlikte uygulanması suretiyle satışa çıkardı.

MUHAMMEN BEDELİ 1 MİLYAR 200 MİLYON LİRA OLARAK BELİRLENDİ

TMSF’nin Mondi Mobilya Sanayi ve Ticaret AŞ’nin hisse satışına ilişkin ilanı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Muhammen bedeli 1 milyar 200 milyon lira olarak belirlenen ihalede, kapalı teklif isteme ve açık artırma usulleri birlikte uygulanacak.

İhaleye katılabilmek için 60 milyon lira teminat yatırılması ve 24 Haziran saat 16.30’a kadar teklif verilmesi gerekiyor. İhale, 25 Haziran saat 10.00’da TMSF’nin Esentepe’deki binasında gerçekleştirilecek.

ŞİRKET BOYDAK AİLESİNE AİTTİ

1986 yılında kurulan ve mobilya sektöründe hizmet veren Mondi, Şubat 2006’da Boydak Holding bünyesine katıldı. Kısa zamanda sektörde önemli bir yer edinen firmaya 15 Temmuz sonrasında TMSF tarafından el konulmuştu ve sonrasında Hazine’ye devredilmişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com