Babacan: Enflasyonla mücadeleyi MB’ye bırakırsanız ülkeyi açlığa mahkum edersiniz

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Merkez Bankası'nın araçlarıyla enflasyonun düşmeyeceğini belirterek, Bu iktidar hukuksuzluğuyla, adaletsizliğiyle, plan programsızlığıyla, özenle koruyup kolladığı çetelerle her kesimden insanın emeğini zayi ettiği gibi Merkez Bankası’nın emeğini de zayi ediyor.Çok yazık.

  • ü
  • 09 Mayıs 2024
  • ü
  • Ekonomi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’ın açıklamaları ilgili olarak, “Merkez Bankası en iyimser senaryoda dahi enflasyonun ancak üç sene sonunda tek haneye inebileceğini öngörüyor.”dedi.

Babacan, sosyal medyadan yaptığı değerlendirmede, enflasyonla mücadaleyi Merkez Bankası’nın para politikasıyla düşmeyeceğini belirterek, “İktidarın hukuka uyması, kamu maliyesinin düzgün yönetilmesi, devlet organlarının öngörülebilir olması sağlansaydı, iki senenin sonunda tek haneli kalıcı enflasyon gerçek olurdu. Sürekli vurguluyorum: Enflasyon sadece Merkez Bankası’nın para politikası ile düşmez.Enflasyonla mücadelenin yükünü sadece Merkez Bankası araçlarına bırakırsanız ülkeyi açlığa yoksulluğa mahkûm edersiniz. Unutmayalım, enflasyon bu iktidarın yanlış uygulamaları sonucunda patladı. Bu iktidar hukuksuzluğuyla, adaletsizliğiyle, plan programsızlığıyla, özenle koruyup kolladığı çetelerle her kesimden insanın emeğini zayi ettiği gibi Merkez Bankası’nın emeğini de zayi ediyor. Çok yazık.” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com