Aydın Doğan medyadan tamamen çekildi: Doğan Burda dergi grubu satıldı

Aydın Doğan ve Doğan Holding, 58 dergi ile Türkiye'nin en büyük dergi grubu olan Doğan Burda'nın satılmasıyla 45 yıl önce girdiği medya sektöründen tamamen çekilmiş oldu.

  • ü
  • 08 Temmuz 2024
  • ü
  • Ekonomi

Doğan Holding ve Alman Hubert Burda grubu ortaklığıyla 21 Temmuz 1988’de kurulan Doğan Burda Dergi Grubu, 10 milyon dolar bedelle bir yatırım fonu grubuna satıldı. Satışa ilişkin bildirim, Doğan Burda tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi.

Haftalık, aylık, dönemsel ve özel periyotlu aralıklarla çıkan ve lisans anlaşmalılar da dahil olmak üzere hâlen yayımladığı 58 dergi ile Türkiye’nin en büyük dergi grubu olan Doğan Burda’nın satılmasıyla, Aydın Doğan ve Doğan Holding, 45 yıl önce girdiği medya sektöründen tamamen çekilmiş oldu.

2018’DE DEMİRÖREN HOLDİNG’E SATILMIŞTI

Bünyesinde CNN Türk ve Kanal D kanalları, Hürriyet, Posta ve Fanatik gazeteleri ile Doğan Haber Ajansı ve D Smart da bulunduran Doğan Medya Grubu, Mart 2018’de Demirören Holding’e satılırken, halka açık bir şirket olarak hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Doğan Burda Dergi Grubu bu satışın kapsamı dışında bırakılmıştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com