Eşini aldatan erkek Apple’a dava açtı: Sildiğim mesajlar nasıl ortaya çıktı?

İngiltere'de eşini bir hayat kadınıyla aldatan bir erkek, eşinin silinen mesajlarını keşfetmesinin ardından Apple'a dava açtı. Apple'ı silinen mesajları tam "silmemekle" suçlayan erkek, eski eşi mesajları görmeseydi evliliğinin hala süreceğinden hareketle 5 milyon Sterlin talep ediyor.

  • ü
  • 15 Haziran 2024
  • ü
  • Dünya

(Credit Image: © Ricardo Rubio/Contacto via ZUMA Press)

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, eşini aldatan bir adamın açtığı dava ile gündem oldu…

Davayı açan isim kişi ise İngiltere’de yaşayan ve eşini bir hayat kadınıyla aldatan bir adam oldu. İsmi açıklanmayan adam, eşinin gizli mesajlaşmalarını bulduğunu ve bu mesajları daha önce kendisinin bizzat sildiğini söyleyerek Apple’dan tazminat talep etti.

Eşini aldattığı hayat kadınıyla yazışmalarını telefonundan silen adam, daha sonra eşinin bunu fark ettiğini ve evliliklerinin sona erdiğini söyledi. İngiliz adam, “Eğer eşim mesajları görmeseydi halen evli olabilirdik” dedi.

Eşinin mesajları başka bir cihazdan gördüğünü söylerken Apple’ın silinen mesajlar konusunda şeffaflık sağlamadığını ve bu özelliğin çalışmadığını söyledi. İngiliz The Times gazetesine konuşan adam evliliğinin son yıllarında hayat kadınlarıyla ilişki yaşadığını ve Apple’ın iMessage uygulaması üzerinden yazıştıklarını söyledi. Her yazışmadan sonra mesajları sildiğini söyleyen adam, eşinin ailenin ortak kullanımına açık olan iMac bilgisayarda mesajları gördüğünü de belirtti.

200 MİLYON TL TALEP EDİYOR

İngiliz medyasına konuşan adam, “Eğer bir mesaj siliniyorsa bu her yerden silinmeli. Çok kötü oldu. Eşim için öğrenmesi çok fena oldu. Boşanma çok stresli bir süreç ve bütün aile dengelerini bozdu. Eğer Apple bana mesajın diğer platformlardan silindiğini söylese bu başımıza gelmezdi” dedi.

Öfkeli adam, Apple’ın mesaj silinince, “Bu mesaj bu cihazdan silindi” uyarısını yapması gerektiğini de vurguladı.

AVUKAT BAŞKA “MAĞDURLARDAN” DESTEK BEKLİYOR

Avukatlarla çalışmaya başlayan adam Apple’dan 5 milyon sterlin (yaklaşık 200 milyon TL) istediğini de söyledi.

Adamın avukatı Simon Walton, “Apple, kullanıcıya mesajın silinip silinmediğine dair net bir mesaj vermedi. Birçok durumda iPhone mesajların silindiğini söylüyor fakat diğer bağlı cihazlarda bu mesajlar kalıyor. Benzer bir sorun yaşayan diğer Apple müşterilerinin de davaya yardımcı olmasını bekliyorum” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com