Dubai’de şiddetli yağmur: Havalimanı sular altında kaldı, uçuşlar aksadı

Birleşik Arap Emirlikleri’nde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Dubai Uluslararası Havalimanı sular altına kalırken, uçaklar sel sularında güçlükle ilerledi. Şiddetli yağmurda oluşlan selden dolayı şehirde çok sayıda araç sullar altında kaldı.

  • ü
  • 17 Nisan 2024
  • ü
  • Dünya

Birleşik Arap Emirlikleri’nde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Dubai Uluslararası Havalimanı sular altına kalırken, uçaklar sel sularında güçlükle ilerledi.

Körfez ülkeleri Umman, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Katar ve Suudi Arabistan’ı şiddetli yağış vurdu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Dubai Uluslararası Havalimanı sular altında kaldı.

Uçak sel sularında zorlukla ilerledi

Flydubai Hava Yolu’na ait bir uçağın sel sularında güçlükle ilerlediği anlar ise çevredekiler tarafından anbean kayıt altına alındı.

UÇUŞLAR ASKIYA ALINDI

Dubai Uluslararası Havalimanı’nda uçuşlar, 25 dakika süreyle askıya alındı. Havalimanında 21 yurt dışı ve 24 yurt içi uçuş iptal edilirken, 3 uçuş ise komşu havalimanlarına yönlendirildi.

Dubai Havalimanı’na iniş yapacak olan Milan, Zürih, Budapeşte, Parİs, Kuveyt, ve Londra uçakları havada tur atarken İstanbul Havalimanı’ndan Dubai’ye gidecek olan Emirates’in EK-122 seferi iptal edildi

THY’nin Dubai’ye yapacağı uçuşlarda yaklaşık 3 saat gecikmeli yapacağı öğrenildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise Flydubai’nin FZ-752 sefer sayılı uçuşu 5 gecikmeli olarak yapılırken FZ-754 seferi iptal edildi. Dubai- istanbul uçuşları karşılıklı olarak 3 ila 5 saat arasında gecikme yaşanıyor.

Öte yandan Flydubai Havayoluna ait olan bir uçağın sel sularında güçlükle ilerlediği anlar ise çevredekiler tarafından saniye saniye kayıt altına alınarak sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com